ویژگی های یک نمای ساختمان مناسب

ویژگی های یک نمای ساختمان مناسب، نمای ساختمان دانشی به روز و همیشه در حال متحول شدن است. در این حوزه‌ی چالش برانگیز و جذاب با ابهامات و سوالات بسیار زیادی در خصوص نما روبرو می‌شویم که جواب آن بسیار سخت و دشوار است. در این مقاله ما قصد داریم ویژگی های نمای ساختمان را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز به دنبال انتخاب یک نمای مناسب برای ساختمان هستید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ادامه مطلب: ویژگی های یک نمای ساختمان مناسب

مقایسه کابینت های ترموفویل با کابینت های چوبی طبیعی، لمینت و ملامین

مقایسه کابینت های ترموفویل با کابینت های چوبی طبیعی، لمینت و ملامین، یکی از انواع روکش های کابینت ام دی اف، ترموفویل است که اصولاً بر روی درب کابینت قرار می گیرد. برای ساخت درب های ترموفویل لایه ای نازک از جنس وینیل تحت فرآیند چسبی، حرارتی بر روی تخته چوب ام دی اف قرار می گیرد. این روکش ها در طرح ها و رنگ های متنوعی بوده و زیبایی بی نظیری به فضای آشپزخانه می بخشند. در ادامه این نوشته قصد داریم به بررسی تفاوت های کابینت ترموفویل با کابینت چوبی، لمینت و ملاین بپردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: مقایسه کابینت های ترموفویل با کابینت های چوبی طبیعی، لمینت و ملامین

در چه محل هایی می توان از پارتیشن چوبی استفاده کرد؟

در چه محل هایی می توان از پارتیشن چوبی استفاده کرد؟،  از جمله اقلام کاربردی که در طراحی دکوراسیون و به منظور تقسیم‌بندی فضا استفاده می‌شود، پارتیشن‌ چوبی است. حتما برایتان پیش آمده است که با وجود اینکه خانه یا محل کارتان فضای کوچکی دارد؛ و مدام در امور مختلف با کمبود جا مواجه می‌شوید یا از تمام فضایی که در اختیار دارید نمی‌توانید استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با محل هایی که می توان از پارتیشن چوبی در آنجا استفاده کرد آشنا کنیم.

ادامه مطلب: در چه محل هایی می توان از پارتیشن چوبی استفاده کرد؟

آشنایی با مزایا و معایب روکش ترموفویل کابینت

آشنایی با مزایا و معایب روکش ترموفویل کابینت، آیا تاکنون نام کابینت ترموفویل را شنیده اید؟ آیا از ویژگی های آن آگاه هستید؟ همانطور که می دانید کابینت یکی از اجزای آشپزخانه است که عدم حضور آن باعث ایجاد هرج و مرج و نابسامانی شده و به عنوان عضوی ضروری در دکوراسیون آشپزخانه علاوه بر ایجاد زیبایی، به مرتب بودن فضای آشپزخانه نیز کمک می کند. کابینت ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند که رایج ترین آن چوب ام دی اف است. کابینت ام دی اف به دلیل مقاومت و طول عمر بالا در آشپزخانه های امروزی کاربرد فراوانی دارد. این نوع کابینت ها با روکش های طبیعی و مصنوعی مختلفی از جمله ملامینه، اکریلیک، ترموفویل، وینیل و HPL روکش می شوند و هر کدام قابلیت های منحصر بفرد خود را دارند.

ادامه مطلب: آشنایی با مزایا و معایب روکش ترموفویل کابینت

مزایا و معایب نمای شیشه ای چیست

مزایا و معایب نمای شیشه ای چیست، شیشه نقش مهمی در جذابیت یک بنا ایفا می کند. خانه ای که با یک قاب شیشه ای احاطه شده مسلماً نسبت به خانه های سنگی و آجری ظرافت و جذابیت فوق العاده ای داشته و چشم هر بیننده را به خود جذب می کند. طراحان و معماران امروزی با ایده های ناب و خلاقانه خود طرح های بی نظیری برای استفاده از شیشه در نما ارائه می دهند. استفاده از شیشه در نمای ساختمان، مزایا و معایبی دارد که در این مقاله قصد داریم به آنها بپردازیم.

ادامه مطلب: مزایا و معایب نمای شیشه ای چیست