کاشی و سرامیک آشپزخانه
کاشی و سرامیک آشپزخانه

کاشی و سرامیک آشپزخانه ، یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه آشپزخانه آن می باشد. معمولا همه ی خانم های خانه دار بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می گذارند، به همین دلیل فضای آشپزخانه باید طوری باشد که خانم در آن جا احساس آرامش و لذت داشته باشد.

علاوه بر زیبایی کاشی و سرامیک، نظم و پاکیزگی سرامیک ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. کاشی و سرامیک ها باید استحکام و دوام بالایی در برابر شستشو داشته باشند.
مدل کاشی آشپزخانه


رنگ، طرح و نوع کاشی و سرامیک های آشپزخانه باید با در نظر گرفتن رنگ وسایل آشپزخانه، کابینت ها و... انتخاب شود. اصول مختلفی وجود دارد که می تواند باعث زیبایی و جذابیت آشپزخانه شما شود. برای مثال بهتر است کاشی هایی که پشت اجاق گاز قرار می گیرند طرح دار باشند.


مدتی است کاشی های طرح دار بسیار زیادی طراحی و تولید شده اند. کاشی های طرح دار می توانند آشپزخانه ای بسیار زیبا ایجاد کنند اما این کاشی ها برای آشپزخانه های مدرن مناسب نیستند و تصویر زیبایی ایجاد نمی کنند. اگر آشپزخانه ای با سبک مدرن دارید بهتر است از کاشی ها و سرامیک هایی با طرح ساده تر استفاده کنید.


توجه داشته باشید هر نوع کاشی و سرامیکی که انتخاب می کنید ( سرامیک طرح دار، سرامیک ساده، سرامیک با رنگ تیره، سرامیک با رنگ روشن و... ) باید همواره آن ها را تمیز و پاکیزه نگه دارید. هر مدل کاشی و سرامیکی با هر جنس و رنگی اگر تمیز نشود پس از مدتی زیبایی خود را از دست می دهد. اگر کاشی ها و سرامیک ها را چند روز یکبار تمیز کنید جرم، چربی و کثیفی کمتری روی آن ها قرار می گیرد و پاک کردن آن ها آسان تر می شود.


کاشی و سرامیک ها را نباید با پاک کننده های قوی تمیز کرد زیرا پس از مدتی دچار خوردگی می شوند و طرح های آن ها نیز کمرنگ می شود.