مقایسه کابینت های ترموفویل با کابینت های چوبی طبیعی، لمینت و ملامین
مقایسه کابینت های ترموفویل با کابینت های چوبی طبیعی، لمینت و ملامین

مقایسه کابینت های ترموفویل با کابینت های چوبی طبیعی، لمینت و ملامین، یکی از انواع روکش های کابینت ام دی اف، ترموفویل است که اصولاً بر روی درب کابینت قرار می گیرد. برای ساخت درب های ترموفویل لایه ای نازک از جنس وینیل تحت فرآیند چسبی، حرارتی بر روی تخته چوب ام دی اف قرار می گیرد. این روکش ها در طرح ها و رنگ های متنوعی بوده و زیبایی بی نظیری به فضای آشپزخانه می بخشند. در ادامه این نوشته قصد داریم به بررسی تفاوت های کابینت ترموفویل با کابینت چوبی، لمینت و ملاین بپردازیم. با ما همراه باشید.

نحوه قرار دادن روکش ترموفویل بر روی درب کابینت

روکش های ترموفویل به وسیله دستگاه پرس خلا ساخته می شود. سپس درب کابینت و بخش جلویی دراور در دستگاه پرس قرار داده می شود و لایه ای انعطاف پذیر و نرم از وینیل بر روی آن قرار می گیرد. پس از آن، درب دستگاه بسته شده و هوا از محفظه ای به صورت وکیوم خارج می شود. فشار بالا تحت خلا و چسب زیر ورقه وینیل، سبب می شوند تا ورقه ترموفویل بر روی درب کابینت پرس شود.

مقایسه کابینت ترموفویل با کابینت چوب طبیعی

  • ظاهر کابینت چوبی بسیار شیک تر و زیباتر از کابینت های روکش ترموفویل می باشد.
  • کابینت های چوبی مقاومت زیادی در برابر گرما، حرارت و ضربه دارند، درحالی که کابینت های ترموفویل فاقد این مزایا می باشند.
  • قیمت کابینت های چوبی بسیار بیشتر از کابینت های ترموفویل می باشد.
  • کابینت های ترموفویل مقاومت بهتری نسبت به کابینت های چوبی در برابر رطوبت و آب دارند.
  • تمیز کردن و نگهداری از کابینت های ترموفویل راحت تر از کابینت های چوبی بوده و تنها با یک دستمال نم دار قابل تمیز شدن می باشند.

مقایسه کابینت ترموفویل با کابینت لمینت و ملامین

ترموفویل در واقع نامی فریب دهنده می باشد و در ساخت این روکش ها از این ماده استفاده نشده است. در ساخت این روکش ها به جای ترموفویل، ورقه های باریک وینیل بکار رفته است.

کابینت های روکش ملامین و لمینت معمولا با ترموفویل اشتباه گرفته می شوند، در حالی که تفاوت های بسیاری بین آن ها وجود دارد. ورقه های ملامین و لمینت باریک تر از ترموفویل بوده و بر روی یکدیگر چسب زده می شوند. همچنین تکه های اضافی لمینت و ملامین قابل بازیافت می باشند.

جمع بندی

به طور قطع نمی توان گفت که کابینت های روکش ترموفویل خوب هستند یا بد. ممکن است برخی آن را خوب و برخی نامناسب بدانند. اگر جزو دسته ای هستید که قیمت مناسب و کثیف نشدن کابینت برای شما اهمیت دارد، کابینت روکش ترموفویل می تواند گزینه ای مناسب و ایده آل باشد. اما اگر به دنبال مد و زیبایی هستید، بهتر است شانس خود را با دیگر انواع کابینت ها امتحان کنید.