مزایا و معایب کفپوش های سه بعدی

امروزه نوع جدیدی از کفپوش ها به نام کفپوش سه بعدی وارد بازار شده اند. کفپوش های سه بعدی بسیار جذاب بوده و تداعی کننده یک تصویر واقعی می باشند. در واقع این نوع کفپوش طبیعت را به خانه شما می آورد و با نصب آن می توان تصاویر مختلف را به صورت سه بعدی دید. در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایا و معایب کفپوش های سه بعدی بپردازیم. با ما همراه باشید.

مزایای کفپوش سه بعدی

همان طور که می دانید، استفاده از کفپوش سه بعدی امروزه جایگاه ویژه ای در طراحی دکوراسیون داخلی پیدا کرده است. استفاده از این محصول مزیت هایی در پی دارد که در ادامه به بیان هریک از آن ها می پردازیم.

  • نمای زیبای کفپوش سه بعدی

بدون شک می توان گفت یکی از برجسته ترین مزایای استفاده از کفپوش های سه بعدی نمای زیبای آن ها می باشد. استفاده از کفپوش های سه بعدی می تواند چشم هر بیننده ای را خیره کرده و با زیبایی خود باعث می شود مشکلات نمای ساختمان به چشم نیاید.

  • هزینه نگهداری پایین کفپوش سه بعدی

از آن جایی که این گونه کفپوش ها سطحی یکپارچه داشته و هیچ گونه درز و خطوطی در آن ها وجود ندارد، گرد و غبار در میان آن نفوذ نکرده و تمیز کردن آن آسان می باشد. هزینه نگهداری و تعمیر این گونه کفپوش ها بسیار پایین بوده و مقرون به صرفه می باشد.

  • مقاومت بالای کفپوش سه بعدی

کفپوش های سه بعدی عموما از مقاومت بالایی برخوردار هستند. برای مثال می توان گفت این گونه کفپوش ها در برابر عوامل ناشی از شوینده ها و برخی مواد شیمیایی مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. این درحالی است که نمونه سایر کفپوش های دیگر ممکن است در برابر این عوامل مقاومت بالایی نداشته باشند. کفپوش های سه بعدی می توانند فشار ناشی از قرار دادن وسایل سنگین را تحمل کرده و علاوه بر آن در برابر خراشیدگی نیز مقاومت بالایی از خود نشان دهند. این ویژگی کفپوش های سه بعدی سبب شده تا از آن ها در صنعت نیز استفاده شود.

  • ایمنی بهداشتی کفپوش سه بعدی

همان گونه که قبلا نیز اشاره شد، ساختار کفپوش های سه بعدی به گونه ای است که درز و شکافی در بین آن وجود نداشته و به صورت یکپارچه و یکدست می باشند. همین ویژگی از انباشتگی گرد و غبار و رشد قارچ و باکتری در میان آن ها جلوگیری به عمل می آورد، از این رو می توان گفت این گونه کفپوش ها از نظر مقاومت بهداشتی نیز رتبه بالایی دارند.

  • مقاومت کفپوش سه بعدی در برابر حریق

در ساخت کفپوش های سه بعدی از پلیمر استفاده شده است. پلیمر نمونه ای از انواع متریال ضد حریق می باشد. به همین جهت می توان گفت از برجسته ترین مزایای کفپوش های سه بعدی مقاومت بالای آن ها در برابر آتش سوزی می باشد.

معایب کفپوش سه بعدی

در مقابل مزایایی که در قسمت قبل ارائه شد، استفاده از کفپوش های سه بعدی معایبی نیز به همراه دارد که در ادامه به بیان هریک از آن ها می پردازیم.

  • نصب کفپوش سه بعدی

از جمله معایب کفپوش های سه بعدی می توان به فرآیند سخت نصب آن ها اشاره کرد. برای نصب این گونه کفپوش ها دستگاه های مخصوص نیاز است. هم چنین بازه زمانی 3 تا 5 روز برای نصب این کفپوش ها لازم است.

  • عدم دسترسی آسان به کفپوش سه بعدی

دسترسی و خرید این گونه کفپوش ها نسبت به سایر کفپوش های دیگر سخت بوده و خرید آن ها عموما از طریق ثبت سفارش می باشد.

  • قیمت بالای کفپوش سه بعدی

از دیگر معایب کفپوش های سه بعدی می توان به قیمت بالای آن ها نسبت به سایر کفپوش ها اشاره کرد. این کفپوش ها به دلیل زیبایی منحصربفردی که به نمایش می گذارند، بالطبع گران تر می باشند.

  • سرد بودن سطح کفپوش سه بعدی

کفپوش های سه بعدی مانند سطوح بتنی از سطح سردی برخوردار هستند. توجه به این نکته در ساختمان سازی و در طراحی فضای مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.