تعمیر لیفتراک
تعمیر لیفتراک

تعمیر لیفتراک ، در گذشته انسان ها وسایل مختلف را با دست جا به جا می کردند. جا به جایی وسایل با دست کار دشواری بود به همین دلیل آن ها تصمیم گرفتند وسیله ای را طراحی و تولید کنند که به وسیله ی آن بتوان تجهیزات مختلف را جا به جا کرد.

اولین وسیله ای که برای این کار تولید شد گاری بود. پس از مدتی با پیشرفت تکنولوژی انسان ها وسیله ای به نام لیفتراک را طراحی و تولید کردند. امروزه لیفتراک ها در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند، به وسیله ی لیفتراک می توان وسایل را به صورت عمودی و افقی جا به جا کرد.
لیفتراک ها ماشین آلاتی بسیار پیچیده هستند که از قطعات بسیار زیادی ساخته شده اند. لیفتراک ها باید به صورت دوره ای سرویس شوند. سرویس لیفتراک توسط تعمیرکاران لیفتراک در مرکز تعمیر لیفتراک انجام می شود.
اگر سرویس لیفتراک در زمان مشخص شده انجام نشود ممکن است یکی از قطعات معیوب به بقیه ی قطعات نیز آسیب برساند و لیفتراک را از کار بیندازد.
همه ی افرادی که از لیفتراک استفاده می کنند در صورت بروز هرگونه مشکل در لیفتراک باید لیفتراک را برای بررسی به تعمیرگاه تعمیر لیفتراک ببرند.
تعمیر لیفتراک برقی، تعمیر لیفتراک دیزلی، تعمیر لیفتراک دوگانه سوز و... در تعمیر لیفتراک انجام می شود.
همانطور که گفته شد لیفتراک از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است که شامل قطعات بیرونی و قطعات درونی می باشد. چند نمونه از قطعات لیفتراک : دکل لیفتراک، شاخک لیفتراک، کرییج، ساید شیفت، زنجیر بالابری، حفاظ لاستیک، لاستیک لیفتراک، زنجیر بالابری، فرمان لیفتراک، صندلی لیفتراک، لیورها، پدال ها، نمایشگر، درپوش موتور، مخزن سوخت، وزنه تعادل، باطری، مجموعه رگلاتور، میکسر، کاربراتور، فیلتر هوا، فیلتر روغن، دیفرانسیل لیفتراک، مجموعه رادیاتور، مجموعه شمع و ایرها، موتور لیفتراک، پمپ لیفتراک، رینگ، پیستون، واشر سرسیلندر، شاتون و... می باشد. همه ی این قطعات در صورت خرابی در مرکز تعمیر لیفتراک قابل تعمیر می باشند.