برگچه‌خوار یا کاپی‌بارا و الاغ مینیاتوری، دو مورد از حیوانات خانگی عجیب دنیا
برگچه‌خوار یا کاپی‌بارا و الاغ مینیاتوری، دو مورد از حیوانات خانگی عجیب دنیا

برگچه‌خوار یا کاپی‌بارا و الاغ مینیاتوری، دو مورد از حیوانات خانگی عجیب دنیا، رونق گرفتن نگهداری از حیوانات خانگی عجیب محبوب در منزل، احتمالا کمتر کسی را می‌توان یافت که با اغلب دسته‌های معمول حیوانات وفادار آشنا نباشد. دوستداران حیواناتی مانند سگ و گربه اشتیاق زیادی به آن‌ها دارند و تاکنون بحث‌های مفصلی در خصوص این‌که کدام‌یک بهتر هستند مطرح شده است. اما عده‌ای تمایل دارند از حیوان خانگی خاص نگه‌داری کنند. 

برگچه‌خوار یا کاپی‌بارا

این حیوان بومی آمریکای جنوبی بزرگ‌ترین گونه دنیا است که به خوک‌های دریایی وابسته است.
کاپی‌بارا به طور کامل رشد می‌کند و به طور متوسط ​​۴ فوت (۱.۲ متر) قد دارد و معمولا وزن آن بیش از ۱۰۰ پوند (۴۵ کیلوگرم) است.

مراقبت از این حیوان خانگی خاص

قبل از هر چیز باید بدانید که کاپی‌بارا هرگز به طور کامل اهلی نمی‌شود، بنابراین شما در همان سنین جوانی این حیوان یک رابطه انسانی خوب با آن برقرار کنید. از دیگر شرایط نگهداری این  نوع از حیوانات خانگی عجیب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاپی‌بارا به فضای باز زیاد و مکانی برای شنا نیاز دارد، زیرا این حیوان در گروه موجودات نیمه‌آبی قرار دارد.
  • برگچه‌خوار یک رژیم غذایی ثابت از چمن دارد.
  • آب آشامیدنی تازه یکی از نیازهای اساسی این حیوان است.
  • کاپی‌بارا، نیاز زیادی به توجه، اتاق و استخر شنا دارد.

آیا این حیوان خانگی برای شما مناسب است؟

از آنجایی که این حیوان دندان‌های بزرگی دارد بنابراین احتمال گاز گرفتگی نیز وجود دارد؛ از این‌رو نگهداری از این نوع حیوانات خانگی عجیب برای خانواده‌های دارای بچه‌های کوچک توصیه نمی‌شود، زیرا کاپی‌بارا بر خلاف حیوانات خانگی معمول مانند سگ‌ها، دارای قدرت تحمل زیادی نیست.

مانند بسیاری از دیگر حیوانات، ممکن است قوانینی برای نگهداری از حیوانات خانگی خاص در منزل تعیین شده باشد که شما را از داشتن یک کاپی‌بارا منع کند، بنابراین قبل از آوردن آن به خانه قوانین را بررسی کنید.

الاغ مینیاتوری

بیش از ۳ میلیون نفر در ایالات متحده از حیواناتی مانند اسب و الاغ مینیاتوری نگهداری می‌کنند. از آنجایی که این حیوانات رابطه خوبی با کودکان دارند، الاغ مینیاتوری گزینه مناسبی برای نگهداری در منزل هستند.

مراقبت از این حیوان خانگی

این حیوانات خانگی عجیب در حدود ۳ فوت (۱.۵ متر) قد دارند و وزن آن‌ها بین ۲۰۰ و ۳۵۰ پوند (۹۰ و ۱۵۸ کیلوگرم) در زمان بلوغ می‌رسد. الاغ مینیاتوری نیازهایی شبیه به الاغ‌های کامل دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقدار زیادی یونجه، دانه و آب تازه
  • دسترسی به یک مرتع زراعتی با پناهگاه خشک
  • نیاز به اصلاح با وقفه زمانی ۲ تا ۳ ماهه و واکسن‌های معمولی

از آنجایی که آن‌ها حیوانات انفرادی نیستند، بنابراین نیازمند همراهی با دیگر الاغ مینیاتوری هستند.

آیا این حیوان خانگی برای شما مناسب است؟

آیا شما فضای کافی برای نگهداری از حداقل دو الاغ مینیاتوری دارید؟ آیا شما به لحاظ مالی آمادگی لازم برای حفظ مقدار زیادی یونجه حیوانات خانگی دارید؟ آیا قوانین شهری اجازه نگهداری از الاغ مینیاتوری را به شما می‌دهد؟ این‌ها همه سوالاتی هستند که باید قبل از این‌که چنین سرمایه‌گذاری بزرگی برای نگهداری از این نوع از حیوانات خانگی عجیب انجام دهید، به آن‌ها پاسخ دهید.