ایده هایی که می توان از آنها برای طراحی پاسیو استفاده کرد

ایده هایی که می توان از آنها برای طراحی پاسیو استفاده کرد، پاسیو «patio» در تعریف عامیانه نورگیر یا حیاط خلوت شناخته می شود. فضایی بدون سقف یا با سقف شفاف که اغلب در آپارتمان های کوچک برای تهویه و نورگیری ساخته می شود. اما امروزه به دلیل کاهش فضاهای سبز و نیاز ساکنین آپارتمان ها به محیطی سبز و با هوای مطلوب جهت گپ و گفت و گذراندن اوقات فراغت، کاربری پاسیو به چیزی فراتر از نورگیری و تهویه تبدیل شده است و با طراحی پاسیو با ایده هایی جذاب می توان محیطی رویایی در گوشه ای از ساختمان برای اهالی ایجاد کرد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با تعدادی از ایده هایی که می توانید برای زیبایی و تزئین پاسیو خود از آنها استفاده کنید آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

می توان از پاسیو به عنوان گلخانه ای برای نگهداری و کاشت گل و گیاه جهت سرگرمی ساکنین و ایجاد فضایی سبز در دل ساختمان استفاده کرد. طراحی پاسیو در آپارتمان های امروزی که اغلب فاقد حیاط هستند یکی از مهم ترین بخش های طراحی داخلی به شمار می رود. برای طراحی دکوراسیون داخلی پاسیو ایده های بسیاری پیش روی شماست که با کمی خاقیت و کمک گرفتن از متخصصین این حوزه می توانید مکان رویایی، زیبا و دلنشین خلق کنید. 

ایده هایی برای طراحی پاسیو

دیوار سبز

اجرای دیوار سبز و یا تزیین دیوار با گیاهان پیچی مانند پایتال طراوت و شادابی را به پاسیو شما هدیه خواهد داد و منظره ی زیبای حاصل از آن موجب آرامش اهالی ساختمان خواهد شد.

مبلمان در پاسیو

می توانید با قرار دادن مبلمان راحتی و یا حتی میز صندلی چوبی مکانی دنج برای استراحت،مطالعه و گپ و گفت ایجاد کنید.

آبنما

یکی از خلاقانه ترین و جذاب ترین ایده ها برای دکوراسیون پاسیو ساخت آبنما در آن می باشد. تصور کنید وجود یک آبنما و صدای دلنشین جریان آب در محلی از ساختمان که از همه جا می توان به آن دید داشت چقدر نشاط آور و جذاب خواهد بود.

استفاده از گل و گلدان در طراحی پاسیو

می توانید گل های رنگارنگ و متنوع را تهیه کنید و در طراحی داخلی پاسیو منزلتان از آن ها استفاده کنید.

نورپردازی

از مهم ترین اقداماتی که در طراحی فضای داخلی پاسیو باید صورت گیرد نورپردازی صحیح و اصولی می باشد. نورپردازی باید به گونه ای باشد که در کنار ایجاد روشنایی ، زیبایی المان ها و اکسسوری های استفاده شده در پاسیو را در تاریکی شب به نمایش بگذارد.

کف

باید کف پاسیو ایزوله باشد و از کف شور مناسب استفاده شود.