آشنایی با ویژگی های کفپوش های صنعتی پلی یورتان، پلی وینیل کلراید، آنتی الکترواستاتیک، ضد گرد و غبار و اپوکسی انعطاف پذیر

آشنایی با ویژگی های کفپوش های صنعتی پلی یورتان، پلی وینیل کلراید، آنتی الکترواستاتیک، ضد گرد و غبار و اپوکسی انعطاف پذیر، کفپوش های صنعتی به طور کلی دارای مقاومت مکانیکی بسیار بالایی می باشند. این کفپوش ها ضد خط و خش می باشند و طول عمر بسیار بالاتری نسبت به کفپوش های معمولی دارند. این کفپوش ها دارای دوره های گارانتی و ضمانت مختلفی می باشند. کفپوش های صنعتی در برابر رطوبت و مایعات نیز نفوذناپذیرند. این محصول چسبندگی بالایی به سطح زیرسازی دارد. همچنین از ایجاد و انتقال گرد و غبار در محیط جلوگیری می کنند و در برابر ترک خوردگی بسیار مقاوم اند. ظاهر خوبی دارند و سبب زیباتر شدن محیط می شوند.

کفپوش پلی یورتان

کفپوش صنعتی پلی یورتان از جمله کفپوش هایی است که علاوه بر این که در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، برای پوشش کف پارکینگ های بزرگ و چند طبقه نیز کاربرد دارد. این کفپوش سطحی یکپارچه و وزنی بسیار سبک دارد و عمر آن طولانی است. از دیگر ویژگی های کفپوش پلی یورتان می توان به مقاومت آن در برابر سرخوردگی، لغزندگی، مواد شیمیایی، رطوبت و اشعه ماوراء بنفش خورشید اشاره نمود. هزینه کفپوش پلی یورتان بالاست، از این رو در مکان های روباز که احتمال سائیدگی سطح بالاست مورد استفاده قرار نمی گیرد.

در کل می توان گفت کفپوش صنعتی پلی یورتان به دلیل مقاومت شیمیایی و مکانیکی بالا قابل استفاده برای سطوحی که در معرض تنش، ضربه و سایش قرار دارند، می باشد.

کفپوش پلی وینیل کلراید یا PVC

از این نوع کفپوش ها اصولاً در سالن های ورزشی استفاده می شود. پلی وینیل کلراید که امروزه با نام پی وی سی شناخته شده از قابلیت های منحصر بفردی برخوردار است که باعث شده از آن در تولید کفپوش استفاده شود. کفپوش PVC دارای خاصیت ارتجاعی است و بسیار منطعف می باشد. این کفپوش در برابر نفوذ آب و رطوبت، حرارت بالا، سایش، جذب آلودگی و … مقاومت لازم را دارد و عمر آن طولانی است.

کفپوش آنتی الکترواستاتیک

کفپوش آنتی الکترواستاتیک نوعی کفپوش است که از قابلیت انتقال الکتریسیته ساکن برخوردار می باشد. در واقع الکتریسیته ساکن از طریق این کفپوش به چاه ارت هدایت می شود، در نتیجه از ایجاد جرقه ممانعت می گردد. این کفپوش به دلیل بالا بودن مقاومت مکانیکی، حرارتی و شیمیایی طول عمر بالایی دارد و دچار آسیب نمی شود. کفپوش آنتی الکترواستاتیک در مکان هایی که تجهیزات الکتریکی در آن ها قرار گرفته و یا بیمارستان ها قابل استفاده است.

کفپوش ضد گرد و غبار

کفپوش ضد گرد و غبار که به کفپوش آنتی داست معروف است، دارای سطحی یکپارچه و صاف است و مقاومت آن در برابر سائیدگی و فشار بالا می باشد. این کفپوش ها را می توان به راحتی شست و آن ها را استریل کرد. از ویژگی های بارز کفپوش ضد گرد و غبار می توان به خاصیت مکانیکی و شیمیایی بسیار بالا، چسبندگی مناسب، عدم وجود خلل و فرج، قابلیت ضد عفونی کردن و عدم جذب گرد و غبار اشاره نمود. در مکان هایی نظیر کارخانه های تولید لبنیات، مرغداری ها، صنایع خودرو، سردخانه ها و سایر مکان ها از این کفپوش استفاده می شود.

کفپوش اپوکسی قابل انعطاف

کفپوش اپوکسی انعطاف پذیر از خاصیت الاستیسیته برخوردار است و برای مکان هایی که در معرض ضربه و ارتعاشات شدید قرار می گیرند، گزینه ای بسیار مناسب است. این کفپوش مقاومت بسیار بالایی در برابر انقباض و انبساط دارد و به خوبی به سطح مورد نظر می چسبد. کفپوش اپوکسی فلکسیبل برای پر نمودن درزهای انبساط و انقباض و پوشش سطحی که عدم لرزش در آن بسیار مهم است قابل استفاده است.