آشنایی با نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل سفید
آشنایی با نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل سفید

آشنایی با نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل سفید، اگر می‌خواهید رنگ سفید را در خانه خود استفاده کنید نکات زیر را حتما مورد توجه قرار دهید. این نکات باعث هرچه بهتر شدن فضای خانه شما می‌شود. با ما همراه باشید.

دکوراسیون منزل سفید

  • در رنگ سفید برای دیوار نور طبیعی را در نظر بگیرید

پیش از رنگ کردن اتاق آن را وارسی کنید. اتاق‌هایی که چندان در معرض نور نیستند و نور ظهرگاهی به آن‌ها می‌تابد نور خاکستری-آبی دریافت می‌کنند که برای اتاق خواب تابستانی، اتاق ورزش یا محل کار مناسب است. سفید ساده نور رنگ‌های سرد این فضا را تنظیم می‌کند و همه‌چیز را در حالتی متعادل نگاه می‌دارد.

  • تاثیر فضای بیرونی بر فضای داخلی

نگاهی به بیرون از خانه بیندازید و ببینید چه چیزهایی جلوی پنجره قرار دارد. برای مثال درختی بزرگ جلوی خانه ورود نور خورشید را کم می‌کند و روی خانه سایه می‌اندازد. در این صورت استفاده بیشتر از رنگ سفید مجاز است. مخصوصا در زمستان که نور آفتاب کم‌رمق و بی‌جان است رنگ سفید داخل خانه این کاهش را جبران می‌کند.

تاثیر رنگ بر مغز و روان توسط دانشمندان عصب‌شناس تایید شده است و رنگ‌های گرم در اتاقی که رو به برف و یخبندان است احساس گرما ایجاد می‌کند.

  • خانه‌ای همانند گالری

گالری‌ها معمولا از سفید درخشانی برای رنگ دیوار استفاده می‌کنند و این کار دلیل خوبی دارد: سبب می‌شود جزئیات معماری و کار هنری به خوبی دیده شود و توجه‌ها معطوف به این جزئیات شود. این ترفند برای محیط خانه هم جواب می‌دهد.

  • به تاریخ رنگ سفید برای دیوار توجه کنید

سفید معمولا در سبک‌های کلاسیک و رسمی به کار می‌رود. اگر چیدمان منزل‌ شما هم کلاسیک است و بازگشتی به گذشته داشته‌اید بهتر است سفید را برای دیوار آشپزخانه، سرویس بهداشتی و اتاق خواب انتخاب کنید.

  • از رنگ سفید برای بزرگ‌تر کردن فضاها استفاده کنید

اتاق‌هایی با رنگ‌های روشن مانند سفید به دلیل بسط نور بزرگ‌تر دیده می‌شوند. هنگام انتخاب رنگ سفید برای دیوار خانه به خاطر داشته باشید که این رنگ می‌تواند خانه را بزرگ‌تر و فضای کوچک را دلبازتر نشان دهد.

  • بافت به رنگ سفید برای دیوار اضافه کنید تا خانه حالت محیطی استریل و بیمارستانی به خود نگیرد

معمولا انتخاب سفید برای حمام، سرویس بهداشتی و اشپزخانه سبب می‌شود این فضاها پاکیزه‌تر جلوه کنند و به محض کثیف شدن راحت دیده شود و برای پاک کردن آن اقدام مناسب صورت گیرد. در بیشتر فرهنگ‌ها سفیدی معادل پاکیزگی است. بنابراین حین فروش خانه خود هم به این نکته دقت کنید و خانه را تمیز کنید تا بهترین تاثیر را روی خریدار بگذارید.

  • لازم نیست کمد با رنگ دیوار هماهنگ باشد

از آنجا که کمدها تنها از فضای اتاق نور می‌گیرند بنابراین نور چندانی به‌شان نمی‌رسد و همین سبب می‌شود درون‌شان تیره و تاریک باشد و به خوبی دیده نشود. بنابراین بهتر است درون کمد را با رنگ‌های روشن مثل سفید رنگ کنید تا انعکاس نور کمک کند و لباس‌های درون کمد بهتر دیده شود. به این ترتیب انتخاب لباس را بهتر انجام خواهید داد و در مهمانی‌های مهم و رسمی از انتخاب لباس پشیمان نمی‌شوید.