آشنایی با مزایا و معایب روکش ترموفویل کابینت
آشنایی با مزایا و معایب روکش ترموفویل کابینت

آشنایی با مزایا و معایب روکش ترموفویل کابینت، آیا تاکنون نام کابینت ترموفویل را شنیده اید؟ آیا از ویژگی های آن آگاه هستید؟ همانطور که می دانید کابینت یکی از اجزای آشپزخانه است که عدم حضور آن باعث ایجاد هرج و مرج و نابسامانی شده و به عنوان عضوی ضروری در دکوراسیون آشپزخانه علاوه بر ایجاد زیبایی، به مرتب بودن فضای آشپزخانه نیز کمک می کند. کابینت ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند که رایج ترین آن چوب ام دی اف است. کابینت ام دی اف به دلیل مقاومت و طول عمر بالا در آشپزخانه های امروزی کاربرد فراوانی دارد. این نوع کابینت ها با روکش های طبیعی و مصنوعی مختلفی از جمله ملامینه، اکریلیک، ترموفویل، وینیل و HPL روکش می شوند و هر کدام قابلیت های منحصر بفرد خود را دارند.

مزایا روکش ترموفویل کابینت

  • درب کابینت ترموفویل دارای سطحی صاف، یکدست و بدون درز می باشد. این درب های روکش شده با وینیل به عنوان یک محصول پلاستیکی در برابر نفوذ نم و رطوبت مقاوم بوده و دچار پوسیدگی نمی شوند.
  • کابینت ترموفویل از نظر اقتصادی مقرون بصرفه است و با هزینه ای اندک می توان دکوراسیون آشپزخانه را با این نوع کابینت زیبا کرد.
  • روکش های ترموفویل دارای طرح ها و رنگ های زیبایی هستند که با توجه به سلیقه افراد و نوع دکوراسیون آشپزخانه انتخاب می شوند.
  • تمیز نمودن کابینت روکش شده با ترموفویل بسیار آسان و راحت است، به نحوی که به راحتی با یک دستمال نرم و مرطوب می توان لکه ها را از روی آن پاک کرد.

معایب روکش ترموفویل کابینت

  • کابینت های ترموفویل در صورتی که ضربه ناگهانی به آن ها وارد شود آسیب می بینند و پوسته پوسته می شوند. لبه های درب این نوع کابینت بیشتر در معرض آسیب هستند.
  • این کابینت ها نسبت به حرارت مقاومت بالایی ندارند و نباید در معرض گرما و حرارت قرار گیرند. روکش وینیلی که بر روی درب این کابینت ها قرار گرفته، در صورتی که در معرض گرما قرار گیرد، بلند می شود.
  • کابینت ام دی اف روکش شده با ترموفویل قابل رنگ آمیزی نمی باشد و در صورت آسیب دیدن باید یک روکش ترموفویل دیگر بر روی آن قرار داد که این کار از نظر اقتصادی مقرون بصرفه نیست. بهترین کار خرید درب ترموفویل جدید است.
  • ترموفویل لایه ای نازک از جنس وینیل است، به همین دلیل در برابر پوسته پوسته شدن مقاومت پایینی دارد.
  • کابینت های ترموفویل سفید رنگ پس از مدتی ممکن است تازگی خود را از دست داده و زرد شوند.

جهت مقایسه این نوع کابینت با سایر کابینت ها می توایند مقاله مقایسه کابینت های ترموفویل با کابینت های چوبی طبیعی، لمینت و ملامین را مطالعه کنید.