آشنایی با انواع بشکه گیر و مزیت های هر یک از آنها
آشنایی با انواع بشکه گیر و مزیت های هر یک از آنها

آشنایی با انواع بشکه گیر و مزیت های هر یک از آنها، برای جلوگیری از هدر رفت نیروی انسانی در حمل و جا به جایی بشکه ها و تخلیه بشکه ها در واحد های صنعتی از دستگاهی تحت عنوان بشکه بر یا بشکه گیر استفاده می شود. این بشکه بر ها به دو دسته بشکه بر دستی ( بشکه بر هیدرولیک) و بشکه گیر لیفتراک تقسیم می شوند.

انواع بشکه گیر:

انواع مختلف بشکه گیر و یا همان دستگاه جابه جایی بشکه اعم از مکانیکی، برقی و هیدرولیکی وجود دارند. برخی دیگر نیز هستند که به صورت دستی عمل می کنند که نام آن ها را تحت عنوان چرخ دستی حمل بشکه باید شنیده باشید. این چرخ دستی ها را اپراتور باید با دست حمل کند. حال شما با استناد بر کارایی دستگاه، قیمت آن و نیاز کارخانه می توانید بهترین نوع را خریداری بفرمایید.

مزایای دستگاه بشکه گیر:

 • شما می توانید از این دستگاه ها برای جابجایی بشکه های ۲۲۰ لیتری و اجسام مشابه استفاده کنید.
 • قسمت بشکه گیر دستگاه دارای لبه هایی از جنس پلی اورتان است که از آسیب دیدن بشکه جلوگیری به عمل می آورد.
 • این دستگاه به شیر هیدرولیکی تنظیم فشار برای اعمال فشاری معین به بشکه مجهز است.
 • فک های دستگاه به صورت متقارن و دقیق عمل می کنند.
 • می توانید بخش های نگهدارنده بشکه را متناسب با قطر بشکه تنظیم کنید.
 • به راحتی و بسیار سریع می توانید بشکه را درون آن قرار دهید و کار جا به جایی را انجام دهید.
 • این دستگاه را با مواد سازنده با دوام و با کیفیت تولید می کنند.
 • کاملا مطابق با استاندارد های روز دنیا است.

جک بشکه گیر دستی چیست؟

حتما می دانید که دستگاه جک بشکه بر دستی یکی از پرکاربرد ترین و بی نظیر ترین انواع تجهیزات مورد استفاده در بسیاری از کارخانه ها و کارگاه ها می باشد که جهت حمل بشکه های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار از مدل های بسیار متفاوتی با قابلیت های مختلفی برخوردار بوده که نیاز به نیروی انسانی کمتر کرده و شما می توانید در کمترین زمان ممکن بشکه های مورد نظر خود را تا مسافت های طولانی تر مورد حمل قرار دهید.

مزیت های استفاده از جک بشکه گیر دستی:

افرادی که دوست دارند تا اقدام به خرید و استفاده از جک بشکه بر دستی کنند، می توانند به مزیت های بسیار بی نظیری نیز دست پیدا کنند. امروزه شرکت های تولید کننده این محصولات، سعی بر آن دارند تا از متریال ها و مواد اولیه بسیار باکیفیت و استانداردی برای طراحی و ساخت جک بشکه استفاده کنند. ظرفیت های مربوط به این تجهیزات با یک دیگر بسیار متفاوت بوده و همین امر سبب شده است تا شما مناسب ترین این محصول را تهیه و خریداری کنید. از دیگر مهم ترین مزیت های مربوط به جک بشکه بر دستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محکم بودن بدنه دستگاه
 • ابعاد کوچکتر
 • قیمت مناسب تر
 • داشتن پدال
 • کاربرد و کارایی بسیار بالا

بشکه گیر زنجیری چیست:

بشکه گیر زنجیری که با نام بشکه بر نیز شناخته می‌ شود، وسیله‌ ای ‌ساخته شده از دو زنجیر و دو قلاب و حلقه‌ ای در رأس است. خرید بشکه گیر زنجیری به دلیل سهولت در جا به‌ جایی کالا در فضا هایی که به جا به‌ جایی و بلند کردن بشکه‌ های فلزی لبه‌ دار نیاز دارند، پیشنهاد می‌ شود.

هنگام کار در فروشگاه‌، کارخانه‌، کارگاه و انبار جا به جایی بشکه حاوی مواد دشوار به نظر می‌ رسد‌؛ به همین دلیل از ابزاری به نام بشکه گیر زنجیری برای حمل بهتر و آسان‌ تر انواع بشکه‌ ها استفاده می‌ شود. در واقع این نوعی ابزار حرفه‌ ای و صنعتی است که صاحبان صنایع و کارخانه‌ ها می‌ توانند برای جلوگیری از آسیب به بشکه‌ ها هنگام انتقال به مکان مورد نظر استفاده کنند.

استفاده از این وسیله برای جا به جایی بشکه‌ های حاوی مواد خاص و حساس بسیار ضروری است و باعث می‌ شود تا کیفیت مواد هنگام جا به جایی دستخوش تغییرات نشود. نحوه عملکرد و کارکرد این ابزار در مقایسه با بشکه گیر های مکانیکی بسیار ایمن‌ و آسان‌ تر است. 

قلاب‌ های بشکه‌ گیر زنجیری:

قلاب‌ های این دستگاه حداکثر به اندازه ۳ سانتی‌ متر باز می‌ شوند. جنس این قلاب‌ ها نیز همانند زنجیر از فولاد با گرید های ذکر شده است. تنظیم قلاب‌ ها به صورت دستی است و پس از جا به‌ جایی و اطمینان از جای‌ گیری صحیح بشکه باید دستی باز شود.