سرامیک پرسلان چیست
سرامیک پرسلان چیست

سرامیک پرسلان چیست، سرامیک پرسلان یک نوع جدید از کاشی های سرامیکی است که امروزه صاحب خانه ها و صاحبان کسب و کار با آن آشنا هستند.

سرامیک پرسلان به عنوان یک محصول پیشرفته از کاشی و سرامیک استاندارد در بازار عرضه می شود زیرا این سرامیک به دلیل ویژگی های دوام و زیبایی شناخته شده است.


مزایای سرامیک پرسلان


1- مناسب برای محیط های پر رفت و آمد: پرسلان در برابر رطوبت و شکستگی بسیار مقاوم هستند و تمیز کردن آن آسان می باشد به همین دلیل طراحان، سرامیک پرسلان را برای محیط های پر رفت و آمد توصیه می کنند.


2- دوام: پرسلان محصولی یکنواخت از خاک رس، گرانیت و سیلیس در حرارت بالا تولید می شود و نسبت به سرامیک های دیگر بهتر است. این سرامیک مقاومت بالایی دارد و مراقبت آن سخت نمی باشد.


3- تعمیر و نگهداری آسان: سرامیک های پرسلان با دوام هستند و تعمیر و نگهداری آنها آسان می باشد و در فضاهای مرطوب مثل حمام مناسب هستند.


4- زیبایی: سرامیک پرسلان در شکل و طرح های بیشتری نسبت به سرامیک های معمولی ارائه شده است و ظاهر بعضی از مدل های سرامیک پرسلان خیره کننده و بسیار جذاب است.


انواع کاشی پرسلان


کاشی های پرسلان از دو نوع لعاب دار و فول بادی هستند.


1- پرسلان لعاب دار: مدلی است که علاوه بر غیر قابل نفوذ بودن روی آن، پوشش شیشه ای مانندی پخته شده است که الگوها و رنگ های روی کاشی را ایجاد می کند.


2- پرسلان فول بادی: جایی است که رنگ کاشی و کاشی بدون لعاب را می توان در کل بدنه کاشی دید و این کاشی ها می تواند مات یا حتی سطح ضد لغزش داشته باشند.
هر دو نوع کاشی می توانند لعاب محکم یکسانی داشته باشند و بعد از نصب در محل های نصب شده، همانند یکدیگر هستند.


نتیجه گیری


سرامیک های پرسلان حاصل پخت خاک پرسلان هستند و با دارا بودن استحکام بالا و جذب آب بسیار پایین موفق شده اند در مدت زمان کوتاه سهم بزرگی از بازار تولید سرامیک های صنعت ساختمان را به خود اختصاص دهند.