انواع سرامیک و کاشی
انواع سرامیک و کاشی

انواع سرامیک و کاشی، سرامیک از خاک رس تهیه می شود و امروزه به طور کلی به عنوان علم به کار بردن اشیاء جامدی تعریف می گردد و در صورت قرار گرفتن در دماهای بالا مقاوم تر می شوند.

سرامیک ها می توانند لعاب دار یا بدون لعاب باشند و در ابعاد مختلفی به اشکال مستطیل یا مربع ساخته شوند و ضخامت آنها متغیر باشد.


مزایای استفاده از سرامیک و کاشی در خانه


این روزها در دکوراسیون داخلی از انواع سرامیک و کاشی استفاده می شود که استفاده از انواع سرامیک و کاشی مزایای زیادی دارد که برخی از آن مزایا شامل:
1- نیاز به تعمیرات بسیار کم و نگهداری بسیار ساده.
2- موجود در رنگ و سبک های بسیار زیاد متفاوت.
3- ضد آب.
4- درخشش و جلوه خاص که زیبایی خانه شما را چند برابر می کند.
5-سازگاری با محیط زیست و... می شود.


انواع کاشی و سرامیک


1- کاشی و سرامیک بافت دار: با انتخاب یک الگو خاص برای کاشی کاری های خود به سادگی می توانید به فضای حمام خود ظاهر ویژه ای ببخشید و به راحتی جلوه حمام و سرویس بهداشتی شما را این نوع کاشی و سرامیک دو چندان می کند.


2- کاشی و سرامیک بتنی: یکی از پرطرفدارترین نوع کاشی و سرامیک برای سبک صنعتی می باشد و بافت ظریف تایل های این نوع کاشی و سرامیک ها در کنار رنگ خاکستری پیچیدگی خاصی را به فضای حمام و سرویس بهداشتی شما می آورد و، شما می توانید با کمک رنگ گرم چوب به فضاهای این چنینی گرما ببخشید.


3- کاشی و سرامیک3D : یکی از پرطرفدارترین کاشی و سرامیک کاری های امروزی می باشد که زیبایی بیشتر این سبک به دلیل خطای چشم می باشد که ظاهری منحصر به فرد به فضای داخلی شما می بخشد.


4- کاشی و سرامیک آجری: برای سبک های مدرن می باشد و ظاهر دلپذیر به فضا را برای شما دلچسب تر از قبل خواهد کرد و، با کمک آن ها دیگر نیاز به نگهداری کاشی های رطوبت زده نمی باشید.


5- کاشی و سرامیک منقوش: این نوع کاشی و سرامیک در بین همه از محبوبیت خاصی برخوردار است و تاثیر جدی در دیوار و سطح حمام دارد و نشاط را به فضای شما می آورد.


نتیجه گیری


کاشی فراورده ای سرامیکی است که به علت پخته شدن در دمایی معین به صورت نیمه شیشه ای در می آید و می توان آن را، در منازل به عنوان تزئین دیوارها، آشپزخانه ها و... مورد استفاده قرار داد.