سرامیک مات یا براق
سرامیک مات یا براق

سرامیک مات یا براق، استفاده از سرامیک کف به دلیل ظاهر و مصالح در کیفیت باعث شده تا ما بتوانیم نیاز خود را برای کفپوش در هر قسمت خانه برطرف کنیم.

یکی از مواردی که در انتخاب سرامیک کف شما را در دو راهی قرار می دهد این است که سرامیک های کف بهتر هستند یا سرامیک های براق که در این مقاله پاسخ این سوال را بررسی می کنیم.


برای کف منزل کدام سرامیک بهتر است


اگر فضای خالی خانه تان زیاد است بهتر است از سرامیک براق استفاده کنید زیرا جلوه بسیار خوبی دارد و باعث می شود خانه زیباتر به نظر برسد اما بدانید که سرامیک براق لک و کثیفی را بیشتر نشان می دهد و استفاده از سرامیک براق در طراحی خانه کوچک به دلیل انعکاس نوری می تواند خانه را بزرگتر نشان دهد. سرامیک مات جلوه نور کمتری دارد و لک و کثیفی هم کمتر نشان می دهد و چه از سرامیک براق یا از سرامیک مات در کفپوش خانه استفاده کنید رنگ تیره آن، کمتر از سرامیک روشن کثیفی را نشان می دهد.


برای بررسی سرامیک کف خانه به چه نکاتی باید توجه کنیم


1- حواستان به شکستگی سرامیک باشد: اگر شکستگی در جاهای پر رفت و آمد و در دید باشد کف خانه را از ریخت می اندازد و تعویض سرامیک شکسته به راحتی نیست و باید یک نصاب سرامیک این تعویض را انجام دهد.


2- لعاب سرامیک را بررسی کنید: باید به براق بودن سطح رویی سرامیک ها حواستان باشد زیرا استفاده از شوینده های قوی می تواند باعث از بین بردن براقیت سرامیک باشد.


3- دقت کنید سرامیک ها لق نباشد: اگر سرامیکی لق باشد موقع عبور از روی آن صدا ایجاد می شود. ممکن است یک یا چند سرامیک نسبت به سطح سرامیک های دیگر کمی بالا آمده باشد که این نقص هم می تواند برایتان در رفت و آمد دردسر درست کند.


نتیجه گیری


سرامیک سهم مهمی در طراحی داخلی خانه دارد و برای کفپوش خانه های امروزی کاربرد زیادی دارد. امروزه سرامیک برای بهداشت و تمیزی ساختمان ها اهمیت دارد و به زیبایی ساختمان کمک می کند.