نصب کاشی استخری و آب بندی استخر
نصب کاشی استخری و آب بندی استخر

نصب کاشی استخری و آب بندی استخر، کاشی های استخری مدل های بسیار زیادی دارند که هر کدام از کاشی های استخری در طرح و شکل تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.

در نصب کاشی استخری نوع چسب بسیار مهم است، چسب پلیمبری که ساختار آن توسط پلیمبرهای تقویت شده طراحی شده و در مصارف کاشی کاری استخر، جکوزی و سونا و سرویس بهداشتی کاربرد دارد.


برخی از نکات قبل از نصب کاشی استخری


- بررسی شیب کف استخر و محوطه: محل استخر و به خصوص کف استخر در معرض شستشو با مواد شوینده و آب قرار دارد و باید شیب کف را بررسی کرد تا حداقل شیب مورد نیاز برای نظافت استخر به سمت لوله خروج تامین شده باشد. 


- نصب در پوش لوله ها: جهت جلوگیری از ورود هر گونه نخاله به مدار تصفیه استخر باید قبل از نصب کاشی استخری، دریچه های لوله های رفت و برگشت به استخر به صورت موقت با در پوش بسته شود.


- بررسی دقیق زیرسازی قبل از نصب کاشی استخری و اجرای آب بندی : زیرسازی محل باید مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت اشکال در کف استخر و دیوارهای استخر با کروم بندی و اجرای سیمانکاری دقیق رفع گردند.


- بررسی وجود ترک در دیواره های استخر: در صورت ترک در دیواره های استخر باید جریان را با نصاب کاشی و مهندس در نظر گرفت تا اقدامات ضروری نسبت به برطرف کردن ترک استخر انجام شود.


- تست آب بندی استخر: قبل از اجرای کاشی کاری باید از آب بندی استخر مطمن شوید و به همین منظور بعد از اینکه استخر توسط استاد کار به وسیله مواد شیمیایی آب بندی گردید باید چند روز صبر کرد تا مواد آب بند کننده به خوبی خشک شوند.


چسب آب بندی استخر چه ویژگی هایی دارد


1-چسب آب بندی استخر مقاوم در برابر تابش نور و ضد ضربه است.
2-این چسب در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارند.
3-مواد این چسب غیر قابل آتش سوزی هستند.


نتیجه گیری


وقتی شما قصد خرید کاشی برای استخر خود را دارید باید موارد گوناگونی را مد نظر قرار دهید تا استخری زیبا از نظرمهندسی و زیبایی داشته باشید.