کاشی ضد اسید
کاشی ضد اسید

کاشی ضد اسید، به دلیل مقاوم نبودن کاشی های سرامیکی در برابر مواد بازی و اسیدها نوع جدیدی از کاشی به نام کاشی ضد اسید تولید شده است که، مقاومت زیادی دارد و دچار خوردگی نمیشود.

رنگ این نوع کاشی بیشتر کرمی است و به دلیل استحکام زیاد مورد توجه قرار گرفته است، کاشی های ضد اسید در اشکال مربع و مستطیل ساخته می شوند و محدودیتی برای اندازه آنها وجود ندارد.


ویژگی های کاشی ضد اسید


1- مقاومت این کاشی ها در برابر مواد اسیدی بسیار بالا است.
2- به دلیل مقاومت مکانیکی بالا، کاشی های ضد اسید در برابر شوک های حرارتی استحکام بالایی دارند.
3- میزان جذب آب توسط کاشی های ضد اسید بسیار ناچیز است و همین امر باعث مانع از ایجاد یخ زدگی در این کاشی ها میشود.


کاشی های ضد اسید مناسب برای محیط هایی که در معرض بارهای سنگین قرار دارند هستند، مناسب برای پوشش کف مکان هایی مثل آشپزخانه ی صنعتی به دلیل جذب آب پایین و عدم بوی نامطلوب و مناسب برای پوشش حوضچه های مواد شیمیایی و اسید هستند که از این موارد می توان به عنوان کاربردهای کاشی ضد اسید نام برد.


سرامیک ضد اسید را چطور نصب می کنند


یکی از اصول مهم برای نصب کاشی و سرامیک ضد اسید، استفاده از ملات ضد اسید استاندارد با محیط است که در صورتی که شما از ملات های عادی استفاده می کنید، بعد از مدتی اسید ملات را میخورد و از بندکشی ها عبور می کند و به سطح زیر سرامیک نفوذ می کند. در این صورت باعث لق شدن سرامیک های شما می شود و باعث می شود به مرور آن محل بوی نامطبوعی ایجاد کند.


نتیجه گیری


کاشی های ضد اسید جزء کاشی های سخت به حساب می آید و ساخت این نوع کاشی برای محیط های صنعتی می باشد که جذب آب پایین و مقاومت مهم می باشد.