انواع ابزار آلات کاربردی در کارگاه نجاری

در صنعت چوب و نجاری برای ساخت و تولید محصولات چوبی باید از ابزار آلات و لوازم مصرفی کارگاهی استفاده کرد. نجاران و تولید کنندگان براساس نیاز و حین کار از ابزارهای خاص استفاده می‌کنند تا بتوانند کار را با دقت و کیفیت بالایی انجام دهند.

انواع ابزار آلات کاربردی در کارگاه نجاری

انواع ابزار آلات کاربردی در کارگاه نجاری

افرادی که به کار چوب و نجاری علاقه دارند باید ضمن داشتن یک کارگاه مناسب، تجهیزات و ابزار آلات کاربردی متناسب با کار را تهیه کنند. از طرفی هم باید با نحوه کار و عملکرد آنها کاملا آشنا باشند تا کارایی مناسبی حین کار برایشان داشته باشند. همچنین برای نگهداری دستگاه‌ها و ماشین آلات لازم است از تجهیزات جانبی خاصی استفاده کنند تا با کار کردن مکرر دچار آسیب و خرابی زود هنگام نشوند. در بعضی از محصولات تولیدی مانند میز، مبلمان، کشو و غیره باید از ابزار آلات متناسب آنها را مدنظر داشته باشند تا کاربری آنها برای افراد مختلف راحت باشد.

رنده دستی

در کارگاه‌های نجاری از رنده دستی برای فرم دهی و رنده کردن چوب جهت صیقلی کردن سطوح استفاده می‌شود. رنده دستی نجاری یکی از مدل‌های با کیفیت رنده برای استفاده در ساخت بسیاری از ماکت‌های چوبی، پلاستیکی و غیره می‌باشد که از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار می‌باشد. این نوع رنده ابزاری مناسب برای هنرمندان و علاقه‌مندان به ساخت ماکت، زیورآلات چوبی، مجسمه و موارد مشابه دیگر می‌باشد که می‌توانند برای فرم دهی چوب بالسا‌، چوب‌های نرم، چرم، پلاستیک و فوم فشرده از آن استفاده کنند. تیز بودن دو سمت تیغه این نوع رنده چوب می‌تواند در صورت کند شدن یک سمت آن از لبه مقابل تیغه استفاده کند.

پایه میز عسلی

پایه میز عسلی بخش مهمی از ساخت میز می‌باشد که ذهن شما را درگیر خواهد کرد. امروزه دیگر برای ساخت یک میز از یک صفحه و 4 پایه جداگانه استفاده نمی‌کنند. پایه‌های مختلفی ساخته و طراحی شده‌اند که از طریق آنها می‌توان میزهای شیشه‌ای و یا چوبی متنوعی را ساخت. همانطور که می دانید کل وزن یک میز بر روی پایه آن قرار می‌گیرد که به همین دلیل جنس و سلامت پایه میز از جمله مواردی است که در هنگام خرید باید به آن توجه شود.

قیمت پایه فلزی میز

حتما در مواردی مشاهده کردید که افراد تمایل زیادی به استفاده از میزهای با پایه فلزی ثابت یا تاشو دارند. قیمت پایه فلزی میز هنگام انتخاب برای افراد اهمیت دارد تا ضمن داشتن کیفیت، قیمت مناسبی هم داشته باشد و بتوانند تعدادی که مدنظرشان است را تهیه کنند. برای همین از پایه فلزی برای ساخت میز می‌توان استفاده کرد. پایه فلزی به عنوان پایه میزهای چوبی می‌تونه جلوه آنها را چند برابر کند. چنین میزهایی در هر محیطی کاربرد دارد و جابجایی آنها به دلیل وزن سبک به راحتی انجام می‌شود.

دستگاه مکنده

دستگاه‌های مکنده معمولا تک قلو یا دو قلو هستند که هر کدام آنها برای انجام فرآیند پاکسازی به تجهیزاتی مانند کیسه مخصوص فیلتر، لوله خرطومی، پمپ مکش می‌باشند. کیسه فیلتر این دستگاه یکی از اجزای مهم آن است که شرکت‌ها در تولید دستگاه مکنده با هم رقابت می‌کنند؛ زیرا کیسه‌های دستگاه قدرت مکش آن را تامین می‌کنند. هر چه اندازه این کیسه‌ها بیشتر باشد، فضای بیشتری برای جمع آوری مواد مختلف خشک و تر از سطح محیط خواهد داشت. با توجه به این موارد، میزان وزن و طراحی و کاربری راحت دستگاه مکنده نیز از عواملی مهمی است که در تولید آن باید در نظر گرفته شود.

قیمت لوله خرطومی

لوله خرطومی از ابزارهای مهم برای برق کشی، انتقال هوا، انتقال گرد و غبار، چربی و غیره در سازه‌های مختلف و ساختمان است. از این رو، لوله‌های خرطومی باید مطابق با استاندارهای ایمنی در محیط باشد. در بازار قیمت لوله خرطومی براساس جنس، سایز و اندازه مشخص می‌شود. معمولا این لوله‌ها کیفیت بالایی دارند زیرا از کلیه استانداردهای لازم و ضروری برخوردار هستند که این عامل باعث افزایش عمر مفید آنها در سازه‌ها می‌شوند. ‌از ویژگی‌های لوله‌‌های خرطومی می‌توان به بدنه نرم آنها اشاره کرد که به راحتی قابلیت انعطاف پذیری دارند.