در چه محل هایی می توان از پارتیشن چوبی استفاده کرد؟
در چه محل هایی می توان از پارتیشن چوبی استفاده کرد؟

در چه محل هایی می توان از پارتیشن چوبی استفاده کرد؟،  از جمله اقلام کاربردی که در طراحی دکوراسیون و به منظور تقسیم‌بندی فضا استفاده می‌شود، پارتیشن‌ چوبی است. حتما برایتان پیش آمده است که با وجود اینکه خانه یا محل کارتان فضای کوچکی دارد؛ و مدام در امور مختلف با کمبود جا مواجه می‌شوید یا از تمام فضایی که در اختیار دارید نمی‌توانید استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با محل هایی که می توان از پارتیشن چوبی در آنجا استفاده کرد آشنا کنیم.

در چه محل هایی می توان از پارتیشن چوبی استفاده کرد؟

  • استفاده از پارتیشن چوبی در سالن پذیرایی

از پارتیشن های چوبی در سالن پذیرایی می توان به منظور جداسازی فضای نشیمن از پذیرایی، استفاده نمود. همچنین در صورت قرار دادن میز ناهارخوری در سالن، بهترین کار استفاده از پارتیشن می باشد تا این قسمت را از سایر قسمت های سالن جدا کند.

  • استفاده از پارتیشن چوبی در اتاق خواب

با استفاده از پارتیشن چوبی می توان فضای اتاق خواب را به دو قسمت تقسیم نمود. این ایده در اتاق خواب هایی که دارای حمام می باشد، بسیار مناسب است. همچنین می توانید با استفاده از پارتیشن چوبی در اتاق خواب، قسمتی را به محل کار یا مطالعه تبدیل نمایید.

  • استفاده از پارتیشن چوبی در آشپزخانه

در آشپزخانه می توان به منظور جدا کردن میز ناهارخوری از سایر قسمت ها، از پارتیشن چوبی استفاده نمود. دقت کنید پارتیشنی که انتخاب می کنید منجر به ایجاد فضای کور یا تاریک در آشپزخانه نشود. بهترین نوع پارتیشن برای این قسمت، پارتیشن شلف دار می باشد، زیرا می توانید وسایل آشپزخانه را بر روی آن قرار دهید.

  • استفاده از پارتیشن چوبی در محیط اداری

از مهم ترین و پرکاربردترین موارد استفاده از پارتیشن های چوبی، اداره ها و شرکت ها می باشند. به راحتی با استفاده از پارتیشن چوبی می توانید فضای محل کار را سامان داده و برای هر یک از پرسنل، محیطی جداگانه ایجاد کنید. این کار باعث آرامش بیشتر کارمندان و حفظ فضای شخصی نیز می شود.

  • استفاده از پارتیشن چوبی در محیط های تجاری و مراکز خرید

در فروشگاه ها و مراکز خرید می توان از پارتیشن بندی به منظور جداسازی قسمت های مختلف استفاده نمود. به طور مثال، فروشگاهی به فروش لباس های مردانه، زنانه و بچگانه مشغول است. از پارتیشن چوبی می توان برای جدا کردن هرکدام از این قسمت ها استفاده نمود. این کار باعث می شود تا مشتریان به راحتی کالای موردنظر خود را بیابند و دچار سردرگمی و اتلاف وقت نشوند.

نصب پارتیشن چوبی

  • در ابتدا باید فضای موردنظر را اندازه گیری نمایید و مطابق با فضا، پارتیشن را تهیه کنید. دقت کنید که پارتیشن شما پیش ساخته است یا در محل مونتاژ می شود.
  • پس از آن، ابزار و تجهیزات لازم شامل پیچ گوشتی، آچار معمولی، پیچ و مهره، آچار آلن و دریل را جهت نصب، آماده نمایید.
  • حال، صفحات پارتیشن را در محل مورد نظر تنظیم نمایید و با توجه به مدل و طرح پارتیشن، آن را به زمین، دیوار یا سقف متصل نمایید. این کار را با کمک یک یا دو نفر دیگر انجام دهید تا دچار مشکل نشوید.